Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší barvy pro váš byt

13. 5. 2009

BARVA ČERVENÁ:      hodí se zvláště do moderně zařízených obývacích pokojů větších rozměrů, neboť tato barva opticky zmenšuje. Rozhodně ji však nepoužívejte na všechny stěny. Výborně se hodí na doplňky. V kuchyni výrazně červená barva v kombinaci s nerezem či tmavým dřevem kuchyním velmi sluší. Můžete ji použít i do jídelny, protože podporuje chuť k jídlu.

BARVA MODRÁ:        pokud si potřebujete po namáhavém dni dokonale odpočinout, je modře vymalovaná ložnice tou nejlepší volbou. Barva křišťálové čisté vody se vedle bílé barvy hodí snad nejlépe. Podporuje pocit čistoty a svěžesti. V pracovně v přítomnosti modré barvy se vaše mysl uvolní a brzy zaručeně přijde inspirace pro řešení i těch nejnáročnějších úkolů.

BARVA ŽLUTÁ:       barvu slunce mají snad všechny děti nejraději. Žlutá v jejich pokoji rozveseluje a podporuje intelekt, ale pozor na příliš ostré tóny, které mohou někdy až neúnosně zvýšit dětskou aktivitu. V jídelně podporují zvlášť pastelové odstíny této barvy nejen chuť k jídlu, ale také trávení. Stejně jako v  kuchyních využijete pozitivní účinky žluté barvy. Věřte, že už na první pohled vypadá jídlo lákavěji.

BARVA ZELENÁ:         v obývacím pokoji vymalovaném svěží zelenou barvou si výborně odpočinete a také vaše návštěvy se zde budou cítit jako doma. Zelená totiž povzbuzuje pocit přátelství a sounáležitosti. V pracovně uklidňuje unavené oči, hodí se všude tam, kde často a dlouho pracujete u počítače.

ORANŽOVÁ BARVA:     stejně jako žlutá barva, tak i oranžová dodává v kuchyni i v jídelně chuť do života i k jídlu. V dětském pokoji je tato barva jako výrazně pozitivní, veselá a antistresová, a proto je pro malé děti velmi vhodná.

Čerpáno (sedl)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář