Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vliv Měsíce

12. 2. 2010

mesic-couvajici.jpg  COUVAJÍCÍ MĚSÍC: 

tělo je v nejlepší formě, právě teď jsou nejvhodnější třeba operace. Rány a jizvy se skvěle hojí. Tělo se snáze zbavuje jedovatých látek i kil, proto je nejvhodnější doba na hubnutí. Snášíme lépe i bolest, cistlivost je snížena, vhodná doba je pro lymfatické drenáže. Pokud se necháme ostříhat právě v tuto dobu, dorůstají pomaleji.

S ubývajícím Měsícem ubývají kila: v této fázi můžete tak trochu hřešit. Organizmus se totiž zbavuje nadbytečných látek a sám se tak rochu čistí. Když si tedy dáte něco nezdravého, tělo nebude mít tendenci škodlivé látky ukládat. Je ideální čas na shazování a detoxikaci. Dávejte si vydatnější snídaně a další jídla volte lehká. Ryby, krůtí nebo drůbeží maso doplní bílkoviny, jezte lehké přílohy, jako jsou brambory nebo rýže. Dopřejte si zeleninu a ovoce.

250px-full_moonupl.jpeg  ÚPLNĚK:                      

v této fázi máme silné emoce a pocity, ať už negativní, nebo pozitivní. Hodně lidí propadá nervozitě, jiní jsou třeba hektičtí. Ideální je uklidňující cvičení. V těle se hromadí škodlivé látky, proto je nutná očista, např. půst. Vhodná doba i k péči o tělo, např. zábaly, pleťové masky a krémy.

Úplněk je klíčový den: co se týká jídelníčku, všechno špatné i dobré, co sníte, si tělo nechá. Jezte lehce, úplně se vyhněte tučným a těžkým jídlům.

mesic-dorustajici.jpg  DORŮSTAJÍCÍ MĚSÍC:

Během této doby zpracuje tělo všechno, co jsme mu dodali. Dokáže získat energii. Ideální jsou masáže, vypínající masky. Je to i vhodná doba pro kadeřníka, déle pak vydrží barva i střih. Může se stát, že v této fázi přibereme na váze.

Přibývající Měsíc vám přidává kila: dávejte si stravu plnou čerstvých potravin, jezte ryby, zeleninu, luštěniny, do jídla přidávejte zdravé oleje, nebojte se koření a vegetariánských receptů. Během snídaně dopřejte tělu hodně ovoce, na svačiny volte sýry, šunku, jogurty, tvaroh, celozrnné pečivo. Není vhodná detoxikace.

imagesnovol.jpg  NOVOLUNÍ:

Je čas začátků! Pokud chcete cvičit, přestat kouři nebo hubnout, udělejte to právě teď. Vhodná doba je i pro saunování, pedikůru a manikůru. Vyhněte se různým zdravotním zákrokům, rány a jizvy se špatně hojí.

Novoluní je časem pro detoxikaci: pijte zeleninové a ovocné šťávy, čistou vodu, teplý čistící čaj s medem, jezte saláty, zkuste vařenou rýži, v tento den nesportujte, zapomeňte na alkohol, kávu, smažená jídla a konzervy.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář