Jdi na obsah Jdi na menu
 


Květinový horoskop

 

imagesa.jpg  BERAN - 21.3 - 20.4    jsou to lidé, kteří umí nadchnout ostatní. Pokud je ti druzí neposlouchají, rozčilují se, ale s o to větším nasazením je dále přesvědčují. Jejich útokům je snadnější ustoupit. Berani jsou jedničky v relizaci velkých plánů. Milují jarní květiny, sněženky, krokusy, petrklíče, TULIPÁNY i gerbery. Z čajů by měli pít mátový, zázvorový i pampeliškový.

 

imagesb.jpg  BÝK - 21.4 20.5  jsou to lidé navenek povolní, ale ve skutečnosti velmi cílevědomí. Vynikají laskavostí, citem pro krásu a vkusem. Dokážou uskutečnit každou myšlenku. Býci umějí vydělávat, spořit a dosáhnout uspokojení v práci i v soukromí. Jsou pevně spjati se zemí, proto patří mezi nejlepší a nejtrpělivější zahradníky. Mají rádi květy stromů a hlavně SAKURY, dále pak macešky, fialky, muškáty a šípkové růže. Z čajů doporučujeme šalvějový, mateřídouškový i ovocný.

imagesd.jpg  BLÍŽENEC - 21.5 - 20.6   jsou neposední a stále něco dělají, ale jen to, co je zajímá. Jsou to profesionálové v seznámení s lidmi. Mají rádi odolné květiny, čekanku, kvetoucí louku i doutníky u vody a hlavně SUKULENTY. Z čajů by měli pít jasmínový, lipový i jitrocelový.

 

imagesr.jpg  RAK  -  21. 6. - 22.7.   tito lidé jsou vnímaví a mají velkou obrazotvornost. Vynikají hlavně svou láskou k rodině a jsou až dětsky bezprostřední a náladoví. Řídí se především intuicí, ale snadno podlehnou cizímu vlivu. Jsou pracovití, nevyhledávají příliš často společnost, mají silně vyvinutý majetnický pud a jsou romantičtí. Radost mu udělají VLČÍ MÁKY, sedmikrásky, pomněnky, kopetiny, mečíky ,astry, chryzantémy, modřence. Nejlepší je pro ně z čajů černý, fenyklový i meduňkový.

imagesl.jpg  LEV  -  23. 7. - 22.8.  mají v srdci opravdovou šlechetnost a věrnost. Patří k nim ORCHIDEJE.Jejich posláním je řídit, ale i milovat. Jsou spolehliví, čestní, cílevědomí a přísní k sobě i k druhým. Dělají jen to, co považují za nezbytné. Věnují se tvůrčí práci a mají silný vztah a smysl pro rodinu. Rádi se obklopují lidmi a hostí své přátelé. Z čajů je typický bílý, kopřivový a pampeliškový.

imagesp.jpg  PANNA  -  23.8. - 22.9.  mají velkou fantazii, skvělé myšlenkové pochody a vynikají ve svém oboru, vždy dotáhnou práci do konce, mají pozoruhodné analytické schopnosti, jsou šťastní ve svém oboru. V jejich znamení je na zahradě skalka se soškou, KALA, lilie, kosatce nebo tulipány i palmy. Z čajů pak meduňkový, mateřídouškový nebo šípkový.

 

imagesv.jpg  VÁHY  -  23.9 - 23.10.  jsou jemní a delikátní lidé, kteří mohou žít jen tam, kde je láska. Pokud pociťují nedostatek porozumění, mohou smutkem dokonce onemocnět. Tito lidé podávají jako první ruku ke smíru, rádi přinášejí svému okolí radost. Jsou to estéti, kteří milují vše krásné, ale neradi řeší složitější problémy. Stejně jako býci jsou nejlepšími zahradníky. Jsou pro ně typické GERBERY, petrklíče, macešky, tulipány. Z čajů jsou doporučené anýzový, šípkový nebo bezový.

imagess.jpg  ŠTÍR  -  24.10 - 22.11.  jsou vášniví a mají silnou vůli a touhu ovládat ostatní. Vystupují sebejistě a zarputile, chrání si své vlastnictví a dokážou odhalit protivníkovu slabou stránku. Jsou pořádkumilovní, oddaní, pozorní, zdrženliví až nenápadní, citliví a vášniví pro mystiku. Mají sklon k mstivosti. Nejtypičtější jsou pro ně bodláky, durmany nebo blín a zejména KARAFIÁTY a pivoňky, z čajů pak přesličkový, kopřivový nebo čaj z dubové kůry.

imagess.jpg  STŘELEC  -  23.11. - 21.12.   jsou idealisté a stále hledají nové prostory, aby si mohli vytvořit svůj vlastní svět, mají rádi svobodu, poznání a přání učinit svět šťastnějším. Jsou to sebevědomí optimisté, přímí se smyslem pro spravedlnost. Jejich štědrost a vášnivost je pozoruhodná. Jsou pro ně charakteristické NÁPRSTNÍKY, plané růže, zvonky.

 

imagesk.jpg  KOZOROH  -  22.12. - 20.1   jsou poctiví a rádi dosahují svých cílů. Ctí zákony, jsou odpovědní, schopní překonávat obtíže, ale své city nedávají na odiv. Život si plánují dlouhodobě dopředu, umí být podřízení i vedoucí. Patří k nim RŮŽE, kopretiny, lilie, kaliny. Čaje černý, kopřivový, zázvorový, ibiškový i jitrocelový.

 

imagesv.jpg  VODNÁŘ  -  21.1. - 18.2.  jsou velcí idealisté, rádi cestují a mají rádi duchovno. Nesnášejí disciplínu a omezování. Jejich živlem je věda a vynálezy. Dokáží předvídat budoucnost, proto se často jako vizionáři stávají průkopníky všeho nového. Z květin jim patří BONSAJE, kaktusy, lotosy i masožravky. Z bylinkových čajů žeňšenový, koriandrový nebo zázvorový.

 

imagesr.jpg  RYBY  -  19.2. - 20.3.   mají bohatou fantazii a hluboký vnitřní svět. Díky skvělé intuici se umí přizpůsobit každému prostředí. Jsou trochu nerozhodní, milují tajemnství a duchovní otázky. Umějí soucítit a pomoci trpícím, jsou milosrdní. Zvláštní je, že ryby milují raději zvířata než květiny, k nimž patří HYACINTY, narcisy, jasmín a květy stromů. Z čajů by jim neměl chybět meduňkový a šalvějový.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář