Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magická síla rostlin

14. 5. 2009


 

Jetel luční

 
 
 
 
 
 JETEL PRO LÁSKU:            najdete-li jetel s dvěma lístečky, znamená to, že brzy najdete milence. Trojlístek se nosí jako ochranný amulet, přivede majitele ke zlatu a penězům - ale to určitě víte. Navíc prý chrání proti šílenství a posiluje psychiku. Chcete, aby se do vás vybraný muž zamiloval ? Pak najděte čtyřlístek, rozdělte ho napůl, půl snězte  a druhou mu vpravte do jídla. Když toužíte po nové lásce, vložte si při odchodu z domu čtyřlístek do boty. Vzácný je pětilístek, který přitahuje peníze. Jetel bílý zahání smůlu, proto se má nosit při sobě nebo rozhodit kolem domu. Červený se přidává do koupele, protože tak pomůže při řešení finančních problémů všeho druhu. Jetel v levé botě zahání zlo, na pravé straně hrudi přináší úspěch v podnikání. A pokud potřebujete překonat zklamání v lásce, omotejte jetelový lístek kolem modrého hedvábí a noste jej u srdce.

 

 

 

  JABLOŇ PRO SVATBU:        když se vám zdá o jabloni, věští to úspěch v podnikání. Aby svobodná dívka zjistila, koho si vezme, stačí, když oloupe jablko a hodí neporušenou slupku dozadu přes rameno. Když se z ní vytvoří písmeno, je to iniciála jména budoucího manžela. Chcete-li zařídit, aby se dva lidé do sebe zamilovali, rozkrojte nepoškotzené jablko na půlky tak, aby na nich byly dobře znát pěticípé hvězdičky z jádřince. Vezměte kadeř vlasů od každého z budoucí partnerské dvojice a vložte do rozkrojeného jablka. Obě poloviny pak přiložte k sobě, přivažte červenou stužkou a zakopejte do země. Ti dva k sobě určitě vzplanou láskou.

Bříza bělokorá,Betula pendula 

 

 

 

BŘÍZA PRO OČISTU:            bílé stromy se odjakživa používaly k zahnání černé magie, v mnoha jazycích jméno bříza znamená "jasný" nebo "zářivý". Kromě toho symbolizuje sílu nových počátků, odchod zimy a negativity, světlo čistoty a svěžesti. Chcete-li očistit svůj dům, vyrobte si z březových větévek svázaných červenou nití ochranný amulet, nejlépe v podobě čtyřramenného kříže - představuje čtyři směry a čtyřnásobnou rovnováhu. Pověste ho potom na nejvyšší místo v domě. Bříza je odedávna také symbolem plodnosati, vždyť na 1. května se tradičně dělaly právě z ní májky vítajícíc přírodně nejplodnější období. Chcete-li podpořit svoji plodnost, mějte doma vždycky ve váze čerstvé březové větvičky.


images2.jpg

 JMELÍ PRO SNY:                  podle dávných druidských rituálů byste měli nařezat jmelí o letním slunovratu nebo šestý den po novoluní,  a to pozlaceným srpem. Když ho pak hodíte na rozprostřené bílé plátno, dejte pozor, aby se rostliny nedotkly země - to by totiž bylo zlé znamení. Jmelí je známá léčivá rostlina, se kterou se ovšem musí opatrně, jen po poradě se zkušeným bylinkářem. Nicméně, dáte-li ho pod polštář, přinese vám hezké sny. Když ho budete nosit u sebe, ochrání vás před vlkodlaky, (kteří se dnes zjevují v podobě otravných, sobeckých lidí). Jmelí je také skvělý talisman pro štěstí.

 

 

 

 

PELYŇEK PRO OBRANU:       pelyněk, podobně jako mák, přivolává věštecké sny. Můžete si ho dát pod polštář, chcete-li znát budoucnost, nebo vypít jeho odvar oslazeným medem. Nakonec právě pelyňkovým odvarem kouzelníci a čarodějky odjakživa omývali magická zrdcadla a křišťálové koule. Jasnozřivost také přivoláte tím, že pelyněk spálíte nad santalovým dřevem. Tato bylina je ale nesmírně užitečná především pro obranu před zlými duchy, uřknutím a špatnou energií. Chcete-li ochránit svůj byt, rozložte v něm pelyněk.

 

 

 

 

MÁK PRO VĚŠTBY:           květy a semena přivolávají spánek, to se ví. Ale možná víc než spánek potřebujete peníze nebo podpořit plodnost, a na to se mák hodí také. Makovice se odedávna nosily jako talismany k přivolání bohatství. Můžete si mák také přidat do jídla, nebo nosit v sáčku na přivolání lásky. Chcete-li znát odpověď na nějakou otázku, napište ji modrým inkoustem na kousek bílého papíru. Ten vložte do prázdné makovice a dejte pod polštář. Ve snu by se vám měla zjevit odpověď. A ještě jeden tip - recept na neviditelnost. Namáčejte mák ve víně patnáct dnů, pak se pět dnů postěte a víno vypijte. Měli byste získat schopnost učinit se kdykoli neviditelnou.

 


Autorka Dagmar Školoudová

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář