Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věštby

4. 3. 2011

Zkuste to doma a sami, třeba se vám to podaří.

imageskostky.jpg  VĚŠTBA KOSTKAMI:

když padne JEDNIČKA, je odpověď ANO. DVOJKA znamená NE, TROJKA  nabádá k PROZŘETELNOSTI, ČTYŘKA k hlubšímu PŘEMÝŠLENÍ nad danou otázkou,  PĚTKA vypovídá o ZDARU a  ÚSPĚCHU, ŠESTKA říká, že se vše PODAŘÍ,  SEDMIČKA vám naznačí NADĚJI, OSMIČKA nabádá k opatrnosti a trpělivosti, DEVÍTKA je znamením, že máte nechat věci PLYNOUT. DESÍTKA vyzívá ještě JEDNOU vše PROMYSLET, JEDENÁCTKA vás upozorní, že jste na OMYLU A DVANÁCTKA dává SÍLU A NEOPAKOVATELNOU PŘÍLEŽITOST.

imageskniha.jpg  VĚŠTĚTE Z KNIHY:

vezměte knihu do obou rukou a zavřete oči, myslete na svoji otázku. Potom si knihu otevřete a poslepu prstem ukažte na libovolné místo. Věta, která se objeví u vašeho prstu, je odpovědí na vaši otázku. V ní hledejte skrytý smysl a symbol.

imageskytky.jpg  KYTKA NAPOVÍ:

RUDÁ RŮŽE je znamením vášně a důkaz vážného vztahu. Že je vše v pořádku a nehrozí změny vám napoví TULIPÁN. LILIE vám řekne, že vás miluje takovou, jaká jste. KARAFIÁT je znamením, že vám chce partner něco říct a je nutné mu v tom pomoct. LUČNÍM  KVÍTÍM vám řekne, že vás miluje.

imagesprsten.jpg  PRSTÝNEK:

zavěste ho na řetízek. Když se začne točit ve směru hodinových ručiček, je odpověď ANO, v protisměru je NE.

 

Můžeme věštit i z KARET nebo  KŘIŠŤÁLOVÉ KOULE,  ale jsou i další zajímavé a pro nás laiky jednodušší možnosti.

APANTOMANTIE: věštění pomocí zvířátek

Některá zvířata znamenají radost, jiná neštěstí. Prokletá je ČERNÁ KOČKA. Z jejich pohybů lze určit, co bude. Když kočka kýchne, můžeme očekávat déšť nebo to, jak dopadne vaše manželství. Pokud na vaší svatbě není přítomna kočka, daleko to spolu nedotáhnete. Pozitivní sdělení nám přinese HOLUBIČKA, KOZA, PÁV nebo SLUNÉČKO SEDMITEČNÉ a OVEČKA.

EPATOSKOMANTIE: věštění ze zvířecích vnitřností  /prosím nezkoušet/

ALEKTOMANTIE: věštění pomocí živých zvířat

KOHOUT a SLEPICE v kruhu označeném písmeny s umístěnými zrníčky pšenice je vyzobávají a podle toho přečtete věštbu.

BELOMANTIE: házení předmětů směrem vzhůru

Vyhodíte-li pár předmětů směrem k nebi, třeba klacík nebo šíp, sledujte jak dopadnou. Pokud se cestou dolů zkříží, zní odpověď na vaši otázku NE, když se ani nedotknou, zní odpověď ANO. Můžete ještě napsat pře vyhozením na jednu stranu  kladnou odpověď a na druhou zápornou. Co je po pádu na zem navrchu, to vyhrává. I podle směru, kam letěl vyhozený předmět, lze dedukovat, kudy se máte vydat na svou životní cestu.

AEROMANTIE:  sledování postavení mraků

K tomu nám poslouží stará rčení, jako např. "ryby na nebi, půl dne sucha na zemi" nebo "červánky po setmění, pastýřovo potěšení", "červánky na obloze ranní, pro námořníka varování".

LAMPADOMANTIE: svíce a jejich plamen

Dlouhý a zářivý znamená štěstí a úspěch, pravý opak radši nezkoumejte. A nezapomeňte, že sfoukávání plamenu musí provázet přání.

SPODOMANTIE: věštba z ohně krbu

Zapálíte krb a do něho vhodíte papírek s napsanou otázkou. potom bedlivě sledujte, co papírek udělá, jak reaguje na oheň, jak mění barvu, jak se pohybuje a točí.

CAPNOMANTIE: věštba z ohně obětí bohům /prosím nezkoušejte/

Záleželo na tom, jak se chová kouř ze zapálené oběti, jak stoupal, jak se vlněl a na jakou stranu směřoval.

GEOMANTIE: věštění pomocí zvuků

CHIROMANTIE:  čtení z ruky nebo čar na těle a z rýh na čele

TYRIMANTIE:  věštba ze sýrů

CRITHOMANTIE: věštba z čerstvě upečeného chleba

CROMNIOMANTIE: věštění ze svékající se cibule

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< květen / 2022 >>