Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bylinné čaje pro krásu i zdraví jako nápoje i obklady

16. 6. 2009

PRO LESKLÉ VLASY -   opláchnutí černým čajem dodá tmavým vlasům přirozený lesk a posílí je. Čaj nechte vylouhovat a vychlazeným po umytí  vlasy přelijte. Na blond vlasy použijte heřmánkový čaj, který jim dodá kromě lesku i nádherný zlatavý nádech.

PROTI ZÁNĚTŮM PLETI - zarudnutí pleti se zbavíte zeleným čajem. Do vlažného čaje namočte smotky vaty a přiložte na postižená místa. Antibakteriální látky v čaji pleť v okamžiku zklidní. Výživnou protizánětlivou masku si připravte z kvasnic, rozmíchaných s čajem.

PRO PORCELÁNOVOU PLEŤ - čištěte si obličej zeleným čajem. Dvě lžičky čaje v prášku rozmíchejte v polovině šálku horké vody do pěny. Tu potom vetřete do obličeje

imagescaj-pu.jpgPRO ŠTÍHLOU LINII - čaj "pu-erh" je považován za dietní zázrak. Jeden až dva šálky teplého čaje denně pročistí tělo a povzbudí a zrychlí látkovou výměnu, díky čemuž se urychluje i spalování tuků. Nechte louhovat 3 - 5 minut.

imagesmaces.jpg PROTI ZÁNĚTŮM   - violka trojbarevná - najdeme ji na našich zahrádkách i ve volné přírodě. Její látky působí protizánětlivě, pomáhá proti exémům, akné, svědění. Pro použití se nejlépe hodí obklady. Čajovou lžičku rozdrcené sušené bylinky přelijte 150 ml vroucí vody a po 10-ti minutách přeceďte. Nechte vychladnout a pomocí šátku v něm namočeném přikládejte několikrát denně na postižené místo.

imagessip.jpg  PREVENCE CHŘIPKY - šípek  - je nejbohatším zdrojem vitamínu C, obsahuje pektiny, třísloviny, karoten a vitamín B. Čaj má zklidňující a diuretické účinky, působí proti únavě, pomáhá při zánětu močových cest. Plody sbírejte za slunečného počasí začátkem října.

imagesor.jpg  NA UKLIDNĚNÍ NERVŮ - ořechy - semeno obsahuje víc než 50 % oleje. Ten je zdrojem nenasycených mastných kyselin, bílkovin a minerálů, proto jsou vhodné pro podporu mozkové činnosti. Snižují hladinu cholesterolu a riziko cévních chorob.. Působí pozitivně na kůži, vlasy, nehty a celou trávicí soustavu. Nezapomínejte ani na jejich listy, působí antibakteriálně k výplachům a kloktání při zánětech dutiny ústní, při žaludečních a kožních  problémech a proti nadměrnému pocení nohou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář